جمعه، 1 بهمن 1400

داعش دست نشانده آمریکا است

1
117
پرینت
کد خبر: 95
سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت چهارمین سالگرد آزاد سازی بلندی های شرقی لبنان برگزار شد.
سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان
به گزارش آویشو خبر دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره بر پیروزی ها به دست آمده و تصمیمات داعش برا حملاتش اظهار کرد:پیروزی های به دست آمده مجانی به دست نیامده در این راه جانفشانی ها صورت گرفته داعش تصمیم داشت کنترل کامل سوریه و لبنان را به دست بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه داعش دست نشانده غرب است افزود:ترامپ و مسئولان بزرگی بارها اعلام کردند که داعش ساخت اوباما و کلینتون بوده و دولت های غربی منطقه پشتیبانی بزرگ برای آنها بودند سفارت آمریکا بارها با تهدید توقف کمک های نظامی مانع مقابله دولت با داعش شد.

سید حسن نصرالله با تاکید بر اینکه حزب الله وارد چنین شد تا از مسیحیان و مسلمانان مناطق اشغالی دفاع کنند خاطر نشان کرد: نبردی آزاد سازی با جانفشانی های که  ارتش سوریه و لبنان و اهالی منطقه به دست آوردند فقط برای دفاع از مسلمانان و مسیحیان این مناطق بود.
دبیر کل حزب الله لبنان ضمن تقدیر و تشکر از جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با حزب الله و کشورهای مسلمان گفت:نبردمان در لبنان و سوریه علیه تروریسم را مدیون ایران هستیم.

رهبر جبهه مقاومت لبنان با اشاره بر پروژه ی که آمریکا برای منطقه آماده کرده بود در حال فروپاشی است اظهار کرد: پروژه آمریکایی ها در منطقه در حال فروپاشی است تصویری که امروز در افغانستان مشاهده می کنیم بهترین تصویر از شکست آمریکا و سقوط آن است.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره براینکه لبنانی ها برا آمریکا بی ارزشند در غیر این صورت آنها را از محاصره مستثنی می کردندگفت:با وجود اینکه افغانستان مستعمره آمریکا بود ولی آنها را نسبت به خرید سوخت از ایران مستثنی کرده بودند در صورتی که لبنانی ها صدایشان را روی آمریکایی ها بلند کرده بودند مانیز از از محاصره مستثنی می شدیم به آمریکای ها می گوییم اگر لبنانی ها برای شما ارزش داشتند آنها را از محاصره مستثنی می کردید.

وی با تاکید بر اینکه داعش ابزاری آمریکایی هاست افزود:پرونده افغانستان سقوط اخلاقی آمریکا را بر همگان نشان داد هر کجا داعش شکست میخورد بالگردهای آمریکایی فرماندهان داعشی را نجات می دادند.

نصرلله با اشاره بر اینکه  در خط مقدم پیروزی طلایی که به دست آمده سلاح مقاومت وجود داشت که برخی به دنبال از بین بردن آن هستند گفت:هدف ایالات متحده آمریکا در افغانستان نا آرام کردن کشورهای همسایه این کشور بود قانون قیصر محاصره ای علیه سوریه تنها نبود بلکه علیه لبنان نیز بود اگر وتو و منع آمریکا نبود تاکنون تاسیسات برق و گاز لبنان را احیا کرده بودیم

سید حسن نصرالله با تاکید بر ادامه روابط صمیمی و همیشگی با جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: با ایرانی‌ها در مورد بارگیری کشتی سوخت سوم توافق کردیم.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره بر آزادسازی قدس گفت :غیبت امام موسی صدر در واقع تلاشی برای هدف قرار دادن مقاومت و آزادسازی قدس بود.


انتهای پیام/
qrcode
×

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نظرات

User Avatar
  • hamid
  • در تاریخ : 6 شهریور 1400 02:45
عالی بود .
منتظر اخبار دیگر شما هستیم
  • 0

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید